Новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите започнува денеска за Вардар и Киелце, средби од првото коло во кое македонскиот првак гостува кај Мешков Брест, екипата од Полска ќе игра со Фленсбург на гости.

Вардар од 18-45 против Мешков, два часа подоцна се игра средбата во Германија меѓу Фленсбург и Киелце.

Случајно или не, Тимур и Дибиров и Игор Карачиќ речиси во исто време постираа иста фотографија на Инстаграм, порачаа:

„Почнува Лигата на шампионите“