Битката за најубав дрес на ракометен колектив кој учествува(л) во Лигата на шампионите продолжува.

Анкетата на ЕХФ која започна вчера ја помина првата и втората рунда. Дресот на РК Вардар доби повќе гласови од оној на Копенхаген во првата рунда а во втората го надгласа и оној на Нант.

Дресот на ЖРК Вардар прово беше изгласан за подобар од оној на Виборг а потоа и доби победа за дресот на Кристијантштад.

Од денеска од 11 часот започна гласањето на од четвртфинаето, ќе грае до утре до 10:30 часот. РК Вардар е во дуел со Веспрем а ЖРК Вардар во пресметка со Мец.

Оние кои сакаат да победат дресовите на вардаровото семејство може да гласаат ТУКА.