Ракометарите на Вардар 1961  денеска го пречекуваат полски Кјелце во натпревар од Лигата на шампионите.

Поради Ковид-19, варцари не одиграа натпревар во ЛШ еден месец а на трибините нема да ја имаат посакуваната поддршка.

Ова е предност за гостите, смета нивниот тренер, Душебаев,

„Додека нема нов шампион, Вардар е најдобриот тим во светот за нас. Ние ќе се обидеме да ја искористиме оваа шанса за победа. Основата на Вардар е иста, промени играчи но тактички е истата екипа. Сега без публика во „Јане Сандански“ нашите шанси се поголеми.“ – изјави Талант Душебаев.