Македонија е пред катастрофален пораз, Египет води со 14 гола разлика по првиот дел против нашата ракометна репрезентација.

Египет постигна 20 гола, Македонија само 6, од нив три се дело на Кирил Лазаров. Првите 30 минути се најва за дебакл на нашиот национален тим во второто коло, играме како да немаме одбрана.