Организаторот на Светското ракометно првенство преку својот твитер профил, се збогува со македонската репрезентација, објави видеозапис со сите членови на нашиот тим на Мундијалот.

Иако Македонија резултатски потфрли, сепак ИХФ и домаќинот со пофални зборови за нашите ракометари.

„Неверојатен тим, неверојатни гости“ – напиша домаќинот на Мундијалот