Деби сезоната во Лигата на шампионите на ЕХФ, Еурофарм Работник ќе ги започне на домашен терен на 15 септември против Спортигн Лисабон од Португалија.

Македонскиот вицепрак, натпреварите на домашен терен ќе ги игра во салата „Боро Чурлевски“ кој ги помина сите контроли на ЕХФ.

Распоред на натпреварите на Еурофарм Работник:

-15 септември: Еурофарм Работник – Спортинг (17:00 часот)

-18 септември: Савехоф – Еурофарм Работник (19:00 часот)

-29 септември: Бидасоа Ирун – Еурофарм Работник (12:10 часот)

-13 октомври: Еурофарм Работник – Кокс (17:00 часот)

-20 октомври: Еурофарм Работник – Татран Прешов (17:00 часот)

-2 ноември: Татран Прешов – Еурофарм Работник (18:00 часот)

-9 ноември: Спортинг – Еурофарм Работник (18:30 часот)

-17 ноември: Еурофарм Работник – Савехоф (17:00 часот)

-20 ноември: Кокс – Еурофарм Работник (19:00 часот)

-30 ноември: Еурофарм Работник – Бидасоа Ирун (17:30 часот)