Европската ракометна федерација ја одложи ждрепката за новата сезона во Европската лига која требаше да се одржи денес поради Ковид-19.

Едно лице кои требаше да биде дел од тешхничкиот тим при извлекувањето на ждрепката има симптоми на Ковид-19.

Поради ова ждрепката на која Еурофарм Пелистер и Металург своите противници ќе ги добијат утре во 11 часот.