Ракометарите на Еурофарм Пелистер ќе почекаат за деби настапот во Европската лига на ЕХФ, откако натпреварот од првото коло со Татабања кој требаше да се игра на 20 октовмри е одложен.

ЕФХ одлучи да ја прифати молбата на тимот од Унгарија и да го одложи натпреварот, Татабања неодамна дозна дека има 15 ракометари заразени со Ковид-19 и побара поместување на терминот.

Деновите ќе биде познато кога ќе се презекажан натпреварот кој требаше да се игра во Битола.