Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја запишаа четвртата победа во Супер лигата откако славеа против Тинекс Пролет со 26:17.

Фаворитот одигра одлично во воведното полувреме пое кое водеа со 12.6 по што само ја продолжија одличната игра и во вториот дел.

Охрид успеа да ја запише втората победа во Супер лигата откако го совлада Металург со 27:26.