Македонија и Белорусија играат меч без резултатско значење, ќе играат за престиж на Мундијалот, последна средба за двете селекции на СП во Египет.

Данило Брестовац во составот за дуелот со Белорусија кој започнува од 15-30 часот, го повика голманот на Охрид Никола Даниловски.