Хрватскиот ракометен репрезентативец Домагој Дувњак на социјалните мрежи откри дека станал татко.

Тој ја објави првата фотографија на која ја држи раката на својот син и кратко порача „14.5.2020 Шиме“.

 

View this post on Instagram

 

14.05.2020. Šime 💙🌍

A post shared by Domagoj Duvnjak (@domagojduvnjak88) on

Ракометарот доби лавина коментари со честитки. Дувњак приватниот живот го држи далеку од очите на јавноста, а во тајност се ожени и со долгогодишната девојка Луција. За свадбата и денес не се познати никакви детали.