Одложен натпреварот од ЕХФ лигата на шампионите меѓу Вардар 1961 и ПСЖ,  информираше денеска македонскиот шампион.

Натпреварот меѓу Вардар 1961 и ПСЖ што беше закажан за 10 декмеври во Скопје ќе се одигра во друг термин, засега нема потврда за новиот датум.

Во Вардар  се појавија новозаразени членови на Ковид-19, клубот  веднаш ја извести ЕХФ, одлучено е средбата да се одложи и да се закаже во друг термин.