Рускиот репрезентативец во редовите на Вардар, Глеб Калараш, ја изненади јавноста, кога пред две недели се појави со сина боја на косата.

Во истото време напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, се појави со розево обоена коса.

На ова не остана имуна и ЕХФ, која на својот инстаграм ги спореди фризурите на двајцата спортисти и праша чија е подобра.

Во меѓувреме, Нејмар се предомисли и се потшиша на „нула“. Можеби тоа треба да го направи и ракометарот на Вардар.

 

 

View this post on Instagram

 

Who has the best haircut? @g_kalarash_21 or @neymarjr? 🤔 #veluxehfcl

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl) on