Ракометарите на Еурофарм Пелистер го победија Нексе со 24-22 и сепак не обезбедија четвртфинале во СЕХА  каде Хрватите се среќаваат со Вардар.

Во драматичен меч, тимот од Битола запиша  победа без ефект и не обезбеди историски пласман во регионалната лига.