Металург ја “почувствува“ подлогата во “Саалспортхале“ во Цирих, во пресрет на реваншот против Криенс во второто коло во ракометната Лига на Европа.

Возвратниот меч се игра со почеток во 18.45 часот, а подобриот од двомечот ќе обезбеди пласман во групната фаза на Лигата на Европа.

Металург има предност од првиот натпревар во Скопје (26-24),