Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е позитивен на корнавирус, потврди попладнево неговиот матичен клуб Нант.

Француската прволигаш во соопштението наведе дека тестирањата извршени во понеделникот пред мечот со Целје од Лигата на шампиони покажале присуство на коронавирус кај Лазаров и Адрија Фугуерас.

Лазаров се чуствува добро и нема симптоми на болеста.

Поради новите случаи на заразени со Ковид 19 во редовите на Нант, мечот на францускит тим против Целје е одожен.