Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров не настапи на првата средба против Грузија која Македонија ја реализираше со 25-21.

Лазаров практично доби одмор на оваа средба но многу веројатно дека утре ќе настапи на вториот дуел со Грузија.