Филип Кузмановски по враќањето во Германија од репрезентативните обврски и настапот на Мундијалот во Египет, заврши во изолација, тој е позитивен на Ковид-19, објави неговиот клуб Хановер.

Хановер потврди дека Кузмановски има коронавирус, веднаш е изолиран и му следува пауза од две недели.