Нант на македонскиот капитен Кире Лазаров е поразен на дербито во Франција од Лимож со еден гол разлика.

Лимож го победи Нант со 32-31, Кирил Лазаров одигра одлучен натпревар.

Лазаров постигна 10 гола против Лимож во францускиот шампионат но и тоа беше недоволно Нант да го избегне поразот.