Иако беше најавено дека Андреа Лекиќ ќе биде дел од Србија на престојното СП во Јапонија сепак поранешната ракометарка на Вардар нема да биде дел од Мундијалот.

На Лекиќ денеска и беше извршена операција на увото по оној удар кој го доби на мечот меѓу Букурешт и Ростов.

Сега пред неа е пауа од најмалку дваесет дена што значи дека нема да може да настапи на СП кое ќе се игра од 30 ноември до 15 декември.

 

View this post on Instagram

 

Hvala svima na porukama i podrsci ! Operacija je dobro prosla 💪.

A post shared by Andrea Lekic (@lekicandrea) on