Филип Кузмановски и Магдебург се разделија, клубот од Германија му се заблагодари за се што направи оваа сезона преку социјалните мрежи.

Магедбург со „Danke“ за македонскиот репрезентативец кој се пресели во Хановер каде очекува поголема минутажа.

„Кузмановски е еден од најталентираните бекови во Европа, има голем потенцијал, можеби еден ден повторно ќе соработуваме“ – напишаа од Магдебург.