Познато е дека Веспрем е гордоста на Унгарија, а до каде оди љубовта на фановите кон овој клуб и ракометарите неговио покажува еден гест на една навивачка која го истетовира логото на Веспрем, а над него и дресот број два кој го носи Дејан Манасков.

 

Македонскиот репрезентативец во  Веспрем дојде во сезоната 2017/18, а има договор до јуни 2022 година.