Голманот на Вардар и репрезентативец на Македонија, познат како „Министерот за одбрана“, Борко Ристовски, упати мотивациска порака за колегите од националниот тим пред дуелот со Шведска  на Мундијалот во Египет.

Ристовски со порака која ги храбри нашите репрезентативци пред првиот настап на светското првенство во Египет.

 

„Среќно момци, Македонија вечна“  – порача Ристовски.