Македонската ракометна репрезентација отпатува за Египет, со чартер лет, пред полетувањето порака која предизвика внимание, фудбалска на Никола Митревски, 90+5, Египет доаѓаме…

Митревски алудираше на фудбалско судиско продолжение за пат до ракометниот Мундијал, во „95 минута“ полетавме кон Египет…