Даниил Шишкарев денеска го слави својот 31 роденден, а РК Вардар со искрени желби му го честиташе роденденот.

Рускиот интернационалец го носи црвено-црниот дрес уште од 2014-та година кога во Скопје пристигна од Чеховски Медведи.

„Нашето десно крило Даниил Шишкарев денеска го слави својот 31 роденден. На Даниил му посакуваме многу среќа, успех и здравје во животот и кариерата. Среќен роденден!“ – истакнаа од РК Вардар.

Десното крило минатата сезона во ракометната ЛШ во која Вардар повторно ја освои титулата, запиша 27 погодоци.

 

ФОТО: РК Вардар