Рускиот репрезентатовец од редовите  на РК Вардар, Тимур Дибиров , денеска полни 36 години, од клубот со честитка за еден од најомилените играчи на „црвено-црните“ меѓу навивачите.

Дибиров е роден во Петрозаводск,Русија на 30 јули 1983 година, во Вардар е  од  2013 година , дојде од екипата на Чеховски Медведи.

Со Вардар, Дибиров два пати ја освои Лигата на шампионите.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !