Ракометарот на Еурофарм Работник, Невен Стјепановиќ успешно го оперираше коленото во клиника во Австрија.

Стејапнивиќ се повреди на натпреварот со Мешков Брест кога настрадаа лигаментите од коленото, операцијта беше успешно и опоравувањето ќе биде подолго.

Стјепановиќ игра на десната бековска позиција која сега е оспабена кај тимот од Битола, тренерот Стевче Алушовски има замени на оваа позиција во имињата на Велковски, Петровски и Радовиќ.