Македонскиот ракометен првак, Вардар 1961 вчерва го игра реваншот со Елверум во Лигата на шампионите, по ремито во неделата во „Јане Сандански“.

Норвежаните поради Ковид-19 протоколите во својата земја и возвратниот натпревар со црвено-црните ќе го играат во Скопје.

Веќе е познат и составот на Вардар 1961 за денешниот натрпевар, а меѓу повиканите ги нема Ловро Јотиќ, Борко Ристовски и Марко Мишевски.