Ракометарите на Вардар 1961 вечерва против Мешко Брест ќе го одиграат последниот натпревар од групната фаза од оваа сезона во Лигата на шампионите на ЕХФ.

Стевче Алушовски и за денешниот дуел со Мешков нема да може да смета на Борко Ристовски и Ловро Јотиќ, а во составот го нема и Марко Мишевски.

Вардар 1961 – Мешков Брест се игра вечерва во 18:45 во „Јане Сандански“.