Вардар вечерва со почеток во 20:45 часот  го пречекува Порто, натревар од Лигата на шампионите, македонскиот првак бара нова победа во елитнот натпреварување на ЕХФ.

Стевче Алушовски и Магнус Андерсон ги објавија составите за дуелот во  СЦ „Јане Сандански“, Вардар без Дисингер ќе му спротистави на тимот на Порто.