Новата сезона во СЕХА Гаспором лигата го носи и новиот формат на натпреварување а ние ќе имаме два преставници, РК Вардар и Еурофарм Работник.

Денеска беа извлечени двете групи во кои европскиот првак се најде во група со Нексе, Татран Прешов, Војводина, Татабања и Мотор Запорожје додека Еурофарм ќе игра против Загрев, Мешков Брест, Металопластика, Веспрем и Пекинг Спорт.