Вардар извиси, Мешков Брест потпиша со Дмитри Санталов, русинот начелно имаше договор со црвено-црните но во последен монет го избра клубот од Белорусија.

Мешков Брест го потврди трансферот на Санталов, тој потпишал договор со клубот на три години.

Санталовпред 18 месеци потпиша предоговор со РК Вардар но се предомисли.

 

 

БУМ 💥БГК им. Мешкова заключил контракт на три года с 24-летним левым полусредним «Чеховских Медведей» и сборной России…

Gepostet von БГК им. Мешкова am Montag, 8. Juni 2020