Европскиот првак со речиси комплетен состав ќе истрча денеска во „Јане Сандански“ против Кјелце во дербито на денот во Лигата на шампионите.

Криштопанс беше неизвесен но е дел од тимот заедно со опоравените Атман и Горпишин. Единствено нема да игра Горбок.

Во составот на Кокшаров има тројца голмани, Гедбан, Кугис и Кизиќ во минатиот натпревар беше импресивен на голот на Вардар.