Вардар успешен на подготовките во Требиње, во финалето на турнирот ја победи Металопластика со 32-28 и стигна до првиот трофеј сезонава.

ФИНАЛЕ: Вардар – Металопластика 32-28 (17-14)
ВАРДАР: Кукуловски, Димитриоски, Гашовски, Криштопанс 6, Пелко 1, Дисингер 2, Атман 1, Скубе 3, Чупиќ 6, Калифа, Дибиров 3, Горпишин 3, Горбок 4.

Тимур Дибиров е избран за најдобар играч и стрелц на турнирот.