Вардарци се на теренот во салата во Дамам, се загреваат пред почетокот на четвртфиналниот меч со Ал Мудхар.

Европскиот и македонски шампион е голем фаворит против домашната екипа за пласман во полуфиналето на Супер Глоуб во Саудиска Арабија.

Средбата започнува од 19 часот.

ФОТОГАЛЕРИЈА: