Вардарци пред почетокот на средбата против Елверум на загревањето му дадоа поддршка на голманот Алфредо Кинтана, кој е член на Порто и соиграч на Никола Митревски и доживеа срцев удар на тренинг.

Португалскиот репрезентаивец моментално е во болница и се бори за живот, ракометарите на Вардар со силна поддршка.