Ракометарите на Вардар се во Украина, го одржаа единствениот тренинг пред дуелот утре против Мотор Запорожје, средба од СЕХА конкуренцијата.

Црвено-црните ќе го одиграат третиот меч во регионалната лига, имаат две победи сакаат и трета.

Дуелот со Запорожје се игра в сабота навечер од 20-15 часот.