Ракометарите на Веспрем се собраа на заедничка вечера, во екипата има многу нови играчи, дури пет  во ростерот на шампионот на Унгарија се поранешни играчи на Вардар.

Дејан Манасков, Данил Шишкарев, Рожерио Мораес,Вуко Борозан и Хорхе Македа ќе ги бранат боите на Веспрем, ако на ова се придодат и тренерот Давид Дејвис но и наскоро и  Арпад Штербик кој треба да работи со голманите, оваа екипа изгледа како„втор“ Вардар.

 

Szezonnyitó vacsora ✅Holnap kezdünk!Season opening team dinner ✅We start tomorrow!#RedUnited

Gepostet von Telekom Veszprém Handball Team am Sonntag, 12. Juli 2020