Вардар против Монпелје во четвртото коло од Лигата на шампиони бара победа, тренерот Веселин Вујовиќ  го одбра составот, потврди дека црвено-црните не бегаат од фаворитската улога на оваа средба.

Алборг и Мешков Брест „паднаа“, на ред е и Монпелје да биде поразен во елитното натпреварување на ЕХФ.

Вујовиќ го одбра составот,  „вардарци“  ќе го имаат и Кудуз во тимот, натпреварот меѓу Вардар и Монпелје се игра во СЦ „Јане Сандански“ со почеток од 20.45 часот.