Ракометарите на Еурофарм Пелистер во рамките од петтото коло на група Д на Лига Европа вечерва му гостуваат на Тримо Требње од Словенија.

Битолчани тренираа во салата каде вечерва се игра средбата со Тримо Требње.

 


Натпреварот Тримо Требње – Еурофарм Пелистер се игра вечерва од 20:45 часот, а една недела подоцна истите ривали ќе се сретнат во Битола.