Предводени од Серафимов и од Костески, нашите кадети достојно и се спротиставија на Данска во 4 коло од групата Ц на Светското првенство во Скопје.

Ова за Македонија беше втор пораз по оној од Аргентина во воведното коло. Сега избраниците на Данило Брестовац имаат негативна гол разлика од 110 постигнати и 111 примени.

Во следното коло, нашата кадетска репрезентација ќе игра против Јапонија.