Селекторот на Македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, денес го имаше првиот собир пред натпреварите со Финска и Швајцарија во пресрет на квалификациите за  ЕП 2022.

Македонија има обезбедено настап на ЕУРО 2022. Остануваат уште два меча, со  Финска на гостински терен во среда, потоа со Швајцарија  во Скопје, на денешниот тренинг атмосферата одлична, позитивна, победничка.