Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз дебитираа во Лигата на шмапионите, загубија во Битола од Спортинг со 29-30 во драматачна завршница.

Битолчани водеа по првиот дел а потоа потклекнаа во вторите 30 минути, и покрај поразот не разочараа.