Вардар утре ја пречекува Војводина, средбата во Скопје се игра во СЦ „Јане Сандански“, почетокот е закажан за 17-45 часот.

Крилото на Вардар, Борко Ристовски смета дека Војводина е екипа која не смее да се потцени, но доколку одигра екипата според договореното победата нема да изостане.

 

„За Војводина се подготвуваме како и за секоја противник, малку сме ослабени поради обврските на репрезентативците, затоа ни е потешко да ја составиме екипата, но важно е дека сите сме здрави нема повредени играчи. Војводина е добар и квалитетен противник, тие одиграа еден меч пред крајот на годината,  доколку  одиграме она што  го договориме на тренинзите, би требало да извојуваме победа која треба да биде увертира пред преколното темпо во фервруари во ЛШ“ –  ијзави Георгиевски.