Од денеска во продажба се пуштени поединечните билети за следниот предизвик на РК Вардар во Лигата на шампионите.

Дуелот на РК Вардар и Кил во четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампионите е закажан за 12 октовмри.

Цената на билетите за натпреварот со Кил се:

* трибина – 350 денари
* А блок – 400 денари

Купувањето на билетите е можно 24/7 преку онлајн – www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” секој работен ден од 10 до 18 часот.