Македонскиот ракометен Суперлигаш, Голден Арт КЛ7 има нов тренер, на местото на Андон Бошковски е ангаќиран Игор Котески.

Котески целата своја играчка кариера ја помина во Македонија а како тренер досега работеше во мадинскиот тим на Вардар, во РК Македонија, Драчево, Пролет, Бутел и во Металург 2.

„Еден од најдобрите македонски ракометари на сите времиња, Игор Котески е изборот на раководството на најмладиот ракометен суперлигаш за нов шеф на стручниот штаб.Филозофијата на работа и создавање на млади играчи е заедничка појдовна основа за оваа соработка на прославениот пивот и нашиот клуб. Му посакуваме многу успех и среќа, пред се во обезбедување на опстанок во супер лигата, што е и една од главните цели на клубот оваа година. Покрај тоа Котески ќе работи на надградба на младите играчи во клубот, кои се основа на идните успеси на истиот. “ стои во соопштението на Голден Арт КЛ7.