Хрватска на неверојатен начин ја победи Норвешка, закажа финале со Шпанија, средбата се игра утре од 16-30 часот.

Хрватски ракометни херои во автобусот славеа лудо, сеуште се прераскажува епската победа против Шпанија.

Хрватска нема злато од Европските првенства, од најсјајните медали од големи натпреварувања им недостасува само овој од континеталните шампионати.