Анте Гаџа е нов играч на Вардар, Хрватот го менува Сташ Скубе на позцијата плејмејкер во составот на црвено-црните.

Хрватот потпиша договор со Вардар  на 1+1, ова значи дека доколку двете страни бидат задоволни од соработката, Гаџа ќе остане во Скопје две сезони.

Гаџа играше за ППД Загреб и Нашице, сега ќе биде дел од Вардар кој сега бара играч за позицијата десен бек за да биде речиси комплетиран ростерот.

Во Вардар дојдоа Кантегрел, Георгиевски, Талески, Санталов и Јагуриновски.