Предводникот на Македонија, Кире Лазаров ги одреди ракометарите кои ќе се борат за место во првиот тим за завршните натпревари од квалификациите заа пласман на ЕП 2022.

Лазаров го скрати првичниот список на кој сега има 21 ракометар.

Македонија на 28 април ќе и гостува на Финска а на 2 мај е домаќин на Швајцарија.