Ракометарот на Вардар, Даинис Криштопанс, денеска го слави 27. роденден, македонскиот шампион преку социјалните мрежу му посака многу среќа.

Криштопанс е во Вардар од 2017 година, од следната се сели кај ПСЖсо кого веќе има постигнато договор. Во недела Вардар му гостува на Мотор Запорожје во Лигата на шампионите.